Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Żywa lekcja hiszpańskiego

W zeszłym tygodniu odbyła się w klasie 6c żywa lekcja hiszpańskiego z rodowitą Hiszpańską Celeste Ramirez Martez. Lekcję tę udało się zorganizować dzięki uprzejmości Pani Joanny Evenden. Celeste opowiedziała o sobie, co lubi, gdzie mieszka w Hiszpanii, czym się zajmuje , dlaczego i jak długo jest w Polsce.

Uczniowie wypełniali specjalny kwestionariusz a później zadawali pytania. Dowiedzieliśmy się też, że Hiszpanie mają dwa nazwiska, jedno po tacie drugie po mamie, a kobieta która wychodzi za mąż nie przyjmuje nazwiska po mężu. Uczniowie przygotowali kartkę z podziękowaniami i zgodnie stwierdzili, że warto uczyć się języków. Dziękujemy naszemu gościowi za spotkanie i serdecznie pozdrawiamy!