Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Święta niech będą w nas…

W miesiącu grudniu uczniowie z nauczycielami omawiali wartość – szczęścia. Dzieci sporządzały listę rzeczy, które sprawiają im szczęście, przypominały sobie momenty w życiu, kiedy były szczęśliwe, układały piosenki i wiersze o szczęściu. Zapisywały wnioski w formie przesłań – „Kiedy jest we mnie miłość i spokój, pojawia się szczęście; Gdy człowiek dobrze życzy każdemu, sam jest wewnętrznie szczęśliwy; Szczęście panuje wówczas, gdy jest nadzieja i cel; Szczęścia nie można kupić ani nie można się o nie targować”.

 

Na spotkaniu w grupie wiekowej klas 1-3 klasa 3 c podsumowała tę wartość śpiewem, wierszami i sentencjami. W grupie wiekowej klas 4-6 klasa 5b przypomniała definicję szczęścia, określiła co czujemy, gdy jesteśmy szczęśliwi. Zwróciła uwagę, że wielu ludzi poszukuje szczęścia w nabywaniu rzeczy materialnych i robieniu kariery. Podsumowała, że ludzie szczęśliwi bezinteresownie pomagają innym i niewiele jest im potrzebne do szczęścia. Ich zdaniem nie wiadomo jaką „Krainę Szczęśliwości” wybraliby dla siebie mieszkańcy naszej planety. Ludzie chcieliby czuć się szczęśliwymi i móc tym szczęściem obdarowywać innych. Każda klasa otrzymała gołębia pokoju z przesłaniem o szczęściu. Dzieci z poszczególnych oddziałów czytały napisane przez klasy życzenia i wieszały je na szkolnej choince wraz z własnoręcznie wykonaną bombkę klasową.

Po podsumowaniu wartości odbyło się w obu grupach Wielkie Kolędowanie i składanie sobie życzeń świątecznych. Klasa 6c przygotowała piękne Jasełka pod kierunkiem Pani Małgorzaty Kaim. Było pięknie, ciepło i nastrojowo przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia…

Spotkania przygotowały Panie – Dorota Jukowska, Joanna Pietkiewicz, Brygida Sudak i Sylwia Wdowicz.