Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Święta niech będą w nas!

W sobotę 1 grudnia odbył się zapowiadany wcześniej Festyn Adwentowy. Przypomniał nam, że święta tuż, tuż… Nauczyciele, dzieci i rodzice oraz mieszkańcy Malborka przybyli bardzo licznie do naszej świątecznie wystrojonej auli.

Na straganach można było kupić obrazy malarki Wandy Wolak, domowe przetwory, ozdoby choinkowe, kartki świąteczne, aniołki, suszone pomarańcze w plastrach, prezenty świąteczne, biżuterię, okolicznościowy numer szkolnej gazety „Piąteczka”. Specjalnie dla kupujących śpiewały nasze Piąteczki, dzieci z młodszych klas, znany z „Bitwy na Głosy”- Piotr Jacyno. Przepięknie tańczył zespół „ Uśmiech” z Centrum Kultury i Edukacji oraz nasze dziewczęta na stepach. W kawiarence „Pod Aniołem” jak zwykle czekały na smakoszy wspaniałe ciasta upieczone przez mamy i babcie. Organizatorem imprezy była Fundacja „Szkoła Otwartych Serc” działająca przy naszej placówce. Szczęśliwa i wzruszona, Dorota Ojdowska-Starzyk, prezes fundacji tak podsumowała tegoroczny festyn: „Nawet ciężka praca z tymi, których kochamy jest wielką przyjemnością.” Z całego serca, najpiękniej, jak umiem, DZIĘKUJĘ tym wszystkim, którzy wczorajszy dzień uczynili dniem radości, solidarności i odpowiedzialności za losy tych, o których myśleć musimy z troską…Pobiliśmy zeszłoroczny wynik i zebraliśmy 4tysiące 200złotych! Za tę kwotę sprawimy kilkadziesiąt świątecznych paczek dla dzieci w szkole. Jakie to ogromne szczęście móc zmienić życie tylu dzieci na lepsze…Jesteście WIELCY!

Relacja fotograficzna autorstwa Pani Kamy Trojak – zapraszamy do obejrzenia zaczarowanych zdjęć!

[nggallery id=174]