Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Święto Nauczycieli

Jest taki dzień w roku, w którym naszym wspaniałym pedagogom, składamy serdeczne życzenia. W Dniu Nauczyciela występów było wiele.

Klasy 4c i 4 d przygotowały przedstawienie, w którym główne role odgrywali oczywiście uczniowie i nauczyciele. Samorząd Uczniowski przygotował quiz wiedzowy i zaprosił do udziału w nim…pedagogów.

Cztery drużyny pracowały w składzie:

Grupa I – Pani Iwona Wądołowska i Elżbieta Sumowska

Grupa II- Pani Beata Sawaniewska i Pan Krzysztof Łaszuk

Grupa III- Pani Brygida Sudak i Martyna Głowacka

Grupa IV – Pani Dorota Starzyk i Ewa Trębas

Wygrała z minimalną przewagą drużyna druga. Bycie w roli ucznia nie było dla wszystkich takie łatwe, ale śmiechu było, co niemiara.

W młodszej grupie wiekowej było także uroczyście – piosenki, wiersze w wykonaniu 2a i życzenia.

Nauczyciele biblioteki szkolnej przygotowali dla uczniów konkurs- Poznaj nauczyciela swego po włosach jego! Uczniowie na każdej przerwie przyglądali się odwróconym do tyłu głowom dziesięciu nauczycieli. Czy odgadną, kogo przedstawiają poszczególne zdjęcia? Finał konkursu już wkrótce!

Nauczyciele naszej szkoły otrzymali w tym dniu wiele wyróżnień- Pani Joanna Pietkiewicz –Medal Komisji Edukacji Narodowej, Pani Julita Kopmann- Brązowy Medal za Długoletnią Służbę, Pani Bożena Kalinowska – Sawicka – Nagrodę Pomorskiego Kuratora Oświaty, a Pani Sabina Orłowska, Joanna Pichlak i Dariusz Woźniak – nagrodę Burmistrza Miasta Malborka.

Gratulujemy!

[nggallery id=57]