Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Święto Rodziny w 1a

Dnia 25.05.2018 odbyła się uroczystość „Święto Rodziny”, na którą dzieci z klasy 1a zaprosiły swoich bliskich. W programie artystycznym, który zapowiadali konferansjerzy Kinga i Olek, znalazły się piosenki i wiersze dla Mamy i Taty oraz dla Babci i Dziadka. Uroczystość rozpoczęła się polonezem, za który dzieci otrzymały gromkie brawa. W słowach piosenek i wierszy wyraziły swoją miłość do rodziców i złożyły serdeczne życzenia.„Miłość Mamy nie waży się na gramy. Mama dotknięciem dłoni największy smutek przegoni.”„Tato, Tato jak to dobrze, że jesteś zawsze blisko i że kochasz mnie. Tato nigdy nie smuć się i pamiętaj przecież ja też kocham Cię.”Dzieci zaprezentowały również dwie inscenizacje „Dzień Ojca” i „Dwie Mamy”. Swoim Babciom i Dziadkom śpiewały o tym, że są ich najlepszymi przyjaciółmi, którzy mają dla nich wiele czasu.„Babcia to uśmiech i cisza, babcia to dobre ręce, które zawsze przytulą i sprawią, że smutki nie wrócą więcej.”
„Najdroższy Dziadku to jest piosenka, którą śpiewają Tobie wnuczęta… O tym jak idę z dziadkiem do zoo. O tym jak z dziadkiem jest mi wesoło.”

Niespodzianką dla zaproszonych gości, wśród których byli również Rodzeństwo, Ciocie i Wujkowie, był przygotowany układ choreograficzny do piosenki „Miś” oraz układ taneczny „Koty”. Podczas uroczystości wspaniale zabrzmiały utwory muzyczne w wykonaniu Gabrysi na wiolonczeli i Witka na skrzypcach. Na zakończenie dzieci wręczyły swoim bliskim własnoręcznie wykonane prezenty. Rodzice i Dziadkowie rozpoznawali siebie na namalowanych przez dzieci portretach.
W przygotowaniu uroczystości pomagali nam pan Zbyszek, który zadbał o oprawę techniczno-muzyczną, pani Maria z Pracowni Artystycznej „Argus”, która pomogła wykonać miseczki dla Mam oraz Rodzice dzieci, którzy przygotowali słodki poczęstunek. Serdecznie dziękujemy. Cieszymy się, że wspólnie spędzony czas przyniósł radość wszystkim rodzinom naszych uczniów.

Wychowawcy
Agnieszka Nowicka, Jolanta Kowalczyk – Okrucińska