Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo

Nasza szkoła dołączyła do projektu Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo organizowanego przez Fundację Dbam o Mój Zasięg. Głównymi założeniami projektu jest:

• podniesienie bezpieczeństwa i higieny cyfrowej naszych uczniów,
  • realizowanie tematycznych diagnoz w szkole,
  • budowanie szkolnej profilaktyki e-uzależnień,
  • stworzenie szkolnych zasadach korzystania ze smartfonów,
  • wpływanie na rozwój inspirującej przestrzeni edukacyjnej,
  • tworzenie kreatywnego życia offline i dbanie i realne więzi.

Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo głosi , iż nowe technologie nie są, ani dobre, ani złe, wszystko zależy od ich umiejętnego wykorzystania.

Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z  plakatami, które pokazują jak problemowe bywa używanie smartfonów w życiu codziennym oraz zdradzamy kilka sposób jak je rozwiązać. Nie rezygnujmy , nie zakazujmy dzieciom używania nowych technologii, lecz szukajmy wspólnej okazji do spędzania czasu razem.

Problemowe-używanie-smartfonów-2

Sposoby-codziennych-rozwiazan