Lekturki spod chmurki

Uczniowie klasy III a ukończyli kolejne zadania zimowego modułu „Czytam z klasą – lekturki spod chmurki”.  Tym razem była to realizacja II modułu ” Mała chmurka w krainie śniegu”. W tym celu klasa zamieniła się w śnieżną krainę. W związku z realizacją zadań dzieci miały okazję samodzielnie przeczytać i wspólnie opracować lekturę ” Anaruk, chłopiec z Grenlandii”. Wszystkie zadania w tym module dzieci wykonywały z dużym zaangażowaniem, a lektura bardzo się im podobała. Między innymi poznali jej autora, a jednocześnie badacza;  dowiedzieli się mnóstwa ciekawostek na temat warunków, środowiska i życia na Grenlandii oraz Biegunie Północnym, a przede wszystkim poznali życie Eskimosów. Dzieci wykonały ilustracje w lekturnikach oraz stworzyli lapbooki podsumowujące zebraną wiedzę na temat Grenlandii. Na koniec uczniowie mieli okazję poznać opowiadanie „Mała chmurka w krainie śniegu” oraz filmy „Efekt cieplarniany” i „Potężne lodowce pękają przed kamerą”, dzięki którym dowiedziały się czym jest efekt cieplarniany i jaki ma wpływ na środowisko. Podsumowaniem modułu była lekcja techniki, na której dzieci  z produktów przeznaczonych do recyclingu wykonały piękne igloo dla Anaruka ulepionego z plasteliny.

Reasumując – moduł II został ukończony, a dzieciom realizowane zadania przyniosły mnóstwo twórczej zabawy. Z niecierpliwością czekają na kolejny moduł.

Czytam z klasą