Szlakami czystej wody

W poniedziałek, 25 listopada uczniowie z klasy 4 a poszli na spotkanie z dyrektorem do spraw technicznych,  Panem Dariuszem Modzelewskim, który oprowadził ich po nowoczesnej stacji uzdatniania wody. Wycieczka ta była zorganizowana z okazji akcji „Z kranu piję – zdrowo żyję!” Stacja uzdatniania wody znajduje się  w Malborku przy ulicy Kwiatkowskiego. Uczniowie oglądali, jak wygląda proces uzdatniania wody do picia. Ta woda pochodzi z podziemnych źródeł i jest izolowana od zanieczyszczeń zewnętrznych. Uczniowie oglądali urządzenia, zbiorniki, różnorodny sprzęt, dzięki któremu możemy pić czystą wodę z kranu. Oglądali wykresy na monitorze komputera, na których podane były informacje czy proces oczyszczania wody przebiega prawidłowo. Na zewnątrz, obok budynku stacji, uczniowie mogli zobaczyć bardzo duży zbiornik, w którym gromadzi  się zapasową ilość wody zdatnej do picia dla wszystkich mieszkańców w Malborku i okolic.