Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Tajemnica małego nasionka

Grupa Słoneczników uczestniczyła w zajęciach pod nazwą – Ziarnko do ziarnka – rzeżucha. Dzieci dowiedziały się  czego rośliny potrzebują do życia; słuchały opowiadania czytanego przez nauczyciela; odpowiadały na pytania nauczyciela; układały historyjkę obrazkową; naśladowały czynności związane z praca ogrodnika; wysiewały rzeżuchę.

Maluchy słuchały opowiadania pt. „Tajemnica małego nasionka” J. Wasilewskiej  Nauczycielka Pani Magda Marcinkowska zadała dzieciom pytania dotyczących treści:

  • Kto opiekował się maleńkim ziarenkiem?
  • Dlaczego ziarenko się rozzłościło?
  • Co pojawiło się w miejscu pęknięcia?
  • Co wyrosło z ziarenka?

Następnie maluchy w oparciu o ilustrowaną historyjkę pt. „Od ziarenka do roślinki” układały historyjkę w odpowiedniej kolejności, potem uczestniczyły w zabawie ruchowo-naśladowczej „Ogrodnik”– naśladowały czynności związanych z pracą ogrodnika.

Później oglądały nasiona rzeżuchy, omówiły wielkość ziarenek, ich kształt i kolor. Dzieci razem z nauczycielką założyły kącik ogrodniczy w Sali – wysiały rzeżuchę, podlały nasiona, postawiły doniczki na parapecie okna.

Na koniec zatańczyły z pomponami do piosenki „Wiosna, urodziły się motyle”.