Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Uczymy się bawiąc

Zabawa w życiu każdego dziecka odgrywa bardzo istotną rolę. Wpływa na rozwijanie sprawności motorycznej, wspiera procesy poznawcze oraz rozwija zmysły. Co więcej, podczas zabaw dziecko zdobywa wiedzę i rozwija mowę, co jest niezwykle ważne w pierwszych etapach życia. Uczy się również zasad postępowania oraz współpracy, dzięki czemu istnieje możliwość rozwijania kompetencji społecznych. Nauka przez zabawę to jedna z cenniejszych metod pracy na etapie edukacji przedszkolnej. W ubiegłym tygodniu przedszkolaki z grupy Słoneczniki wraz z Panią Natalią omawiały temat zabawy. W ramach dyskusji dzieci wypowiadały się, czym dla nich jest zabawa i jakie uczucia towarzyszą im podczas zabaw w przedszkolu. Dzieci bardzo chętnie zgłaszały się do odpowiedzi oraz brały udział w licznych zabawach, takich jak: „Lokomotywa”, „Dwóm tańczyć się zachciało”, „Chusteczka haftowana”, „Jestem muzykantem, konszabelantem”, „Ciuciubabka”, „Balonik”, „Stary niedźwiedź mocno śpi” i wiele innych. Dzieci z wielką radością brały udział w licznych zabawach ruchowych oraz naśladowczych, które wywołały wiele uśmiechu i zadowolenia. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z przeprowadzonych zabaw!