Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Teatr Tańca z Ukrainy

Dnia 24 maja 2018 r. gościliśmy w naszej szkole Teatr Tańca” Kwieciste Gwiazdy” z Ukrainy. Uczniowie klas I-III i IV-VI mieli zaszczyt uczestniczyć w przepięknym występie utalentowanych młodych artystów z Ukrainy. Teatr Tańca powstał przy Rodzinnym Domu Dziecka z miejscowości Kiwercy w 1996r. Prezentowany przez nich program obejmuje od 14 do 35 układów tanecznych ( tańce etniczne i orientalne – Ludowe Świata: polskie, ukraińskie, chińskie, hiszpańskie, brazylijskie, hinduskie, czeskie, węgierskie, słowackie, irlandzkie, rosyjskie, cygańskie, kaszubskie, żydowskie; relaksacyjne – balet klasyczny, latynoskie, tańce współczesne, europejskie , towarzyskie, taniec arabski, etiudy taneczne, inscenizacje bajek.)

Ogromną atrakcją, oprócz kunsztu młodych tancerzy były piękne kolorowe stroje dopasowane do każdego wyjścia na scenę, stroje te są szyte i opracowywane we własnym zakresie przez tańczących artystów i ich opiekunów ( choreografów i kostiumologów).

Program teatru jest sprawdzonym materiałem edukacyjnym dla szkół i przedszkoli, ponieważ posiada funkcje motywacyjne, wychowawcze, estetyczne dla dzieci i młodzieży- „ Edukacja przez taniec”, wychowanie estetyczne jest bardzo ważnym elementem, które kształtuje nasze życie w estetyce.

Wiele prestiżowych miejsc,  scen odwiedził i zaszczycił swoim występem Teatr Tańca m.in.: podczas  Światowych Dni Młodzieży 2016 w Krakowie, wizyta w Europarlamencie w Brukseli, Dom Aktora w Skolimowie, Amfiteatr  w Sopocie.

Od 1999 r. Sławomir Osiński, a od 2009r. Stowarzyszenie Dziecięce Artystyczne Koncerty Integracyjne „ Dajmy Dzieciom Uśmiech” z Bielska-Białej opiekuje się i współpracuje z teatrem Tańca „ Kwieciste Gwiazdy”.

Koncert wzbudził u publiczności niesamowite emocje. Gorące brawa po każdym występie były świadectwem uznania i podziwu. Bardzo dziękujemy!