Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Tulipany w wazonie

W ubiegłym tygodniu przedszkolaki z grupy Słoneczniki zgłębiały tajniki hodowli roślin w domach i w ogrodzie. W ramach zajęć przeprowadzonych przez Panią Natalię, dzieci oglądały film edukacyjny o hodowli roślin, rozmawiały na temat niezbędnych elementów dla ich rozwoju, takich jak woda czy światło słoneczne, oraz wykonały piękną pracę plastyczną o tytule „Tulipan w wazonie”. Dzięki puzzlom kwiatowym dzieci zapoznały się z budową tulipana, potrafiły nazwać i wskazać wszystkie jego elementy i ułożyć obrazki w odpowiedniej kolejności. Co więcej, zapamiętały również nazwy i zastosowanie poszczególnych narzędzi ogrodniczych. W ramach zabawy ruchowej naśladowały czynności, które wykonuje każdy ogrodnik. Na zakończenie cyklu zajęć dzieci udały się na przedszkolny plac zabaw, aby skorzystać z pięknej wiosennej pogody. Zapraszamy serdecznie do obejrzenia zdjęć naszych zajęć.