Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Turniej warcabowy

8 listopada br. Przedszkole nr 8 w Malborku było po raz kolejny gospodarzem międzyprzedszkolnego turnieju warcabowego z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Do rywalizacji, której stawką był Puchar Burmistrza Malborka, przystąpiło szesnaścioro reprezentantów malborskich przedszkoli.

Nasze przedszkole reprezentował Michał Żuchowski z grupy „Pszczółki” oraz Jan Głodnicki z grupy „Słoneczniki”. Dobra zabawa i możliwość logicznego myślenia – tak można opisać atmosferę panującą podczas turnieju. Młodzi gracze mogli poczuć się, jak na prawdziwych mistrzostwach. Dzieci grały pod okiem profesjonalnego sędziego szachowego Marka Dackiewicza.

Podczas gry chłopcy wykazali się bardzo profesjonalną postawą, dzielnie walczyli i stosowali się do zasad fair play. Puchar Burmistrza wywalczył ostatecznie Michał Walkiewicz z Przedszkola Krasnal. Wszyscy uczestnicy turnieju wyszli zadowoleni z medalami oraz upominkami. Było to niezwykłe wyzwanie dla naszych 6-latków, którzy pierwszy raz brali udział w tego typu zawodach. Obaj zgodnie przyznali, że w przyszłości chcą powtórzyć to doświadczenie i ponownie spróbować swoich sił w turnieju warcabowym. Bardzo dziękujemy organizatorom za cudowną atmosferę i wspaniałą zabawę z nutką rywalizacji.