U Fiołków króluje Jesień…

W minionych dniach we Fiołkach królowała jesień. Na początek wybraliśmy się na wycieczkę do ogródków działkowych, gdzie mieliśmy okazję obserwować czynności wykonywane w okresie jesieni na działce oraz wykazać się znajomością owoców i warzyw, jakie obecna pora roku nam ofiarowuje. Doświadczaliśmy za pomocą zmysłu dotyku, wzroku i węchu jesienne warzywa i owoce. Przedszkolaki utrwaliły dzielenie ich nazw na sylaby oraz segregowały według określonej cechy. Nie zabrakło także jesiennych prac plastycznych, m.in. malowania kasztanami, wykonania jesiennych ludzików i muchomorków. Fiołki brały również udział w sadzeniu wrzosów, przyczyniając się tym samym do stworzenia przedszkolnego wrzosowiska. Największą radość natomiast sprawiła dzieciom przygotowana ścieżka sensoryczna wykonana z jesiennych darów (kasztanów, żołędzi, liści, patyków, orzechów, szyszek oraz igieł sosny). Taka ścieżka ma bardzo duże znaczenie dla stóp maluchów: rozwija wrażenia dotykowe, usprawnia motorykę dużą i stymuluje receptory. Na zakończenie tygodnia upiekliśmy marchewkowe ciasto. Dzieci poznały poszczególne etapy robienia ciasta oraz niezbędne składniki do jego wykonania, a po upieczeniu zajadały je ze smakiem. Z wielką chęcią pomagały w przygotowaniach. Tego dnia świętowaliśmy również urodzinki Huberta, Szymona, Kacpra i Sebastiana, którym składamy raz jeszcze najserdeczniejsze życzenia.

Tydzień upłynął w radosnej, jesiennej atmosferze…