Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Utalentowana 3c

W klasie 3c wszyscy lubią się świetnie bawić, i to nie tylko ze sobą nawzajem, ale lubią też sprawiać radość i niespodzianki kolegom i swoim bliskim. Dlatego, kiedy po majowym weekendzie, pani Ania rzuciła hasło „Weźmiemy udział w VI Rewii Talentów”, nikt się nie wahał. Tak, ale łatwo powiedzieć, a trudniej zrobić! Pamiętając ich rewelacyjny występ z fragmentem musicalu „Koty” na III Rewii, kiedy byli jeszcze w zerówce, pani zaproponowała układ taneczny do piosenki „Summer Night” ze słynnego musicalu „Greas” . Dzieci na początku nie wiedziały nic o Johnie Travolcie i Olivii Newton-John. Dzięki internetowi i tablicy multimedialnej szybciutko zapoznały się z interesującym fragmentem musicalu. Chłopcy śmiali się z białych skarpetek i podwiniętych spodni bohaterów teledysku, a dziewczynki podziwiały misternie ułożone grzywki i powiewające, falbaniaste spódnice dziewcząt tańczących z nimi.

Śmiechu było, co niemiara, gdy uczyliśmy się charakterystycznych ruchów i kroków z tamtych lat. Dzieci, co chwila podpowiadały nowe kroki i układy. Widać, że w domu z mamą oglądały musical lub jego fragmenty, szukając nowych inspiracji.

W trakcie kolejnych prób, kompletowaliśmy stroje z epoki, by wyglądać na scenie jak najbardziej profesjonalnie. Pani Ania spotykała się z nami na dodatkowych próbach przed lekcjami i po lekcjach dwa razy w tygodniu.

Dlaczego mieliśmy tyle prób? Ponieważ siedem z naszych koleżanek postanowiło założyć własny zespół taneczny i wystąpić ze swoim układem. Będąc wiernymi fankami zespołu One Direction, do tańca wybrały piosenkę One Way. A jak nazywać się może zespół złożony z wielbicielek Zayn’a, Harry’ego, Liam’a, Niall’a i Louis’a? Oczywiście One Step! One również dzielnie ćwiczyły na dodatkowych próbach, dając z siebie wszystko.

Jako solistka wystąpiła też nasza koleżanka Julia. Gdy grała na swoich skrzypcach utwór Ludwiga van Beethovena „Świstak”, za serce chwytała każda nuta. Julka uczy się gry od kilku lat w szkole muzycznej i jest bardzo ambitną i uzdolnioną skrzypaczką i gitarzystką. Oklaskiwali ją długo nie tylko koledzy i koleżanki z klasy.

Gdy nadszedł dzień występu, wszyscy stremowani czekaliśmy na reakcje publiczności. Rzeczywistość przekroczyła nasze oczekiwania. Zebraliśmy gromkie brawa, zarówno One Step, jak cała klasa w układzie Greas została doceniona i uhonorowana owacjami.

My bawiliśmy się świetnie, a jak wyglądaliśmy na scenie, zobaczcie sami…

[nggallery id=274]