Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

VI Rewia Talentów

Dnia 3 czerwca 2013 roku w auli naszej szkoły odbyła się szósta w historii – Rewia Talentów– wyjątkowa, porywająca, wzruszająca. Celem imprezy była promocja uzdolnionych uczniów, pełnych pasji, kreatywnych.

W tym roku w rewii wystąpiły osoby utalentowane artystycznie- śpiew, taniec, gra na instrumencie. Widownia miała okazję wysłuchać porywającego koncertu zespołu „TRIO INSTRUMENTÓW DĘTYCH BLASZANYCH”. Paweł, Hubert, Rafał zaprezentowali się w kilku utworach ukazując nam swój talent i zamiłowanie do tak trudnego instrumentu, jakim jest trąbka. Talent chłopców rozwija Pan Roman Skowroński. Wyjątkowy był także występ zespołu „UŚMIECH”, który podzielił się z nami swoim talentem. Dziewczynki zatańczyły dla nas utwory o bardzo zróżnicowanym nastroju, ukazując tym samym bogaty wachlarz swoich tanecznych możliwości. Zespół przygotowała Pani Angelika Lenczewska. Pięknie zaśpiewali dla nas Patrycja Fabiańska, Zuzia Ślusarz i Marcel Starzec, a także uczennice klasy VI b- Natalia, Anna, Paulina. Mieliśmy także możliwość podziwiać talent taneczny klasy III c w kilku odsłonach. Uśmiechy na twarzach dziewczynek i chłopców świadczyły o tym, że była to dla nich wspaniała zabawa. Na uwagę zasługuje także artystyczna interpretacja kilku utworów, którą zaprezentowały nam uczennice klasy VI b i ich goście. Zespół” JUST DANCE” w układzie tanecznym „MIX” wykazał się zwinnością, poczuciem rytmu. To, co pokazali świadczy o tym, że taniec to ich pasja. Na scenie zaprezentował się również zespół „ STEP UP” prowadzony przez Panią Sabinę Orłowską. Dziewczęta z klasy IV, V i VI przedstawiły nam dwa tańce na stepach. Mieliśmy także możliwość wysłuchania utworu Ludwika von Beethovena na skrzypce w wykonaniu uczennicy klasy III c- Julii Brodowskiej.Występom towarzyszyła wystawa prac plastycznych utalentowanej Olgi Lech. Pomysłodawcą i organizatorem Rewii Talentów od sześciu lat jest Pani Joanna Pichlak. Dużym zaangażowaniem podczas przygotowań do VI Rewii Talentów wykazały się: Dorota Cybulska, Małgorzata Cybulska, Patrycja Biegańska- Stawicka oraz Joanna Jasnoch. Byliśmy dumni z osiągnięć naszych uczniów, wzruszeni postępami, jakich dokonali w ostatnim czasie. Rewia Talentów cieszy się dużą popularnością wśród naszych uczniów. Zauważyliśmy także, że z roku na rok coraz więcej gości bierze w niej udział- uzdolnionych, pełnych pasji, barwnych, świadomie dążących do urzeczywistniania swoich marzeń. Mamy nadzieję, że za rok się spotkamy w jeszcze szerszym gronie!!! – Joanna Pichlak, koordynator

„Nie chowaj swojego talentu do szuflady

Ukaż go światu

Pozwól, by oczy ludzkie cieszył swym pięknem i kolorował

szarość dnia.

Łataj nim dziury i naprawiaj współczesny świat.

Pamiętaj, że każdy z nas jest nieoszlifowanym diamentem, dopóki nie odkryje swojego talentu i powołania”

[nggallery id=273]