Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

V Rewia Talentów

Dnia 24 maja 2012 roku w auli Szkoły Podstawowej Nr 5 im. UNICEF w Malborku odbyła się piąta w historii szkoły Rewia Talentów– wyjątkowa i wzruszająca.

Celem imprezy była promocja wybitnie uzdolnionych uczniów, pełnych pasji, kreatywnych. W tym roku w rewii wystąpiły osoby niepełnosprawne dla, których muzyka jest terapią. Gra w zespole pozwala im wyrazić emocje, rozwijać muzykalność, wrażliwość i ćwiczyć koncentrację.

Widownia miała okazję wysłuchać porywającego koncertu zespołu „ TERAPIA” działającego w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Tczewie grającego na instrumentach ORFF’A.

O swojej pasji, którą jest podróżowanie, poznawanie nowych kultur, zwyczajów mówiła Pani Agnieszka Czuczełło. Uczniowie mieli możliwość poznać kulturę Japonii.

Wyjątkowy był występ naszej absolwentki Katarzyny Rudnik, która podzieliła się z nami swoim talentem. Zaśpiewała dla nas trzy piosenki o bardzo zróżnicowanym nastroju, ukazując tym samym bogaty wachlarz swoich wokalnych możliwości.

Pięknie zagrali dla nas uczniowie Szkoły Muzycznej- na skrzypcach: Alicja Tabor, Zuzanna Błaszkowska, Anna Styk.

Mieliśmy także możliwość wysłuchać utworu „ CHCĘ TU ZOSTAĆ” przy akompaniamencie dwóch gitar w wykonaniu Justyny Latawiec, Aleksandry Kępczyńskiej, Wiktorii Raczkowskiej.

Piękną, pełną emocji, wzruszeń interpretację wiersza „ Do matki” zaprezentowała nam Pani Mariola Kulpa.

Na uwagę zasługuje także artystyczna interpretacja dwóch wierszy Juliana Tuwima w wykonaniu uczennicy klasy IIIa Olgi Lech.

Na scenie zaprezentował się również zespół „ STEP UP” prowadzony przez Panią Sabinę Orłowską. Dziewczęta z klasy V b i VI e przedstawiły nam dwa układy na stepach.

Występom towarzyszyła wystawa prac plastycznych.

Pomysłodawcą i organizatorem Rewii Talentów od pięciu lat jest Pani Joanna Pichlak. Dużym zaangażowaniem podczas przygotowań do V Rewii Talentów wykazały się: Justyna Kujawa, Magdalena Fabiś, Bożena Chaja- Sobuń, Dorota Cybulska.

Byliśmy dumni z osiągnięć naszych uczniów i gości, wzruszeni postępami, jakich dokonali w ostatnim czasie.

Rewia Talentów cieszy się dużą popularnością wśród naszych uczniów. Zauważyliśmy także, że z roku na rok coraz więcej gości bierze w niej udział- uzdolnionych, pełnych pasji, barwnych, świadomie dążących do urzeczywistniania swoich marzenia.:-)

Mamy nadzieję, że za rok się spotkamy w jeszcze szerszym gronie!!!

[nggallery id=114]