Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

W poszukiwaniu ukrytego skarbu

W klasie 5a na lekcji języka polskiego, uczniowie szukali ukrytego, słodkiego skarbu. Lekcja była podsumowaniem cyklu zajęć z lekturą Marka Twaina – Przygody Tomka Sawyera.

Uczniowie podzielili się na trzy grupy. Każda szła wyznaczonym szlakiem w budynku szkoły. Poszukiwacze podczas swojej wędrówki wykonywali rozmaite zadania np. rysowali portret Tomka Sawyera, wymieniali bohaterów lektury, układali wiersz miłosny Tomka do Becky, wymyślali wesołą zabawę dla przedszkolaków, pisali przepis na konfiturę cioci Polly, opowiadali jedną z przygód Tomka, malowali słowny portret bohatera.

Słodkie skarby znaleziono – w magazynie gospodarczym, sklepiku szkolnym i w piwnicznym pomieszczeniu – dekoratorni. Dołączona do nich była mądra myśl Tomka Sawyera:

Pamiętajcie, ze największym skarbem są – Wasza wiedza, umiejętności oraz dobre serce!

[nggallery id=93]