Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

W poszukiwaniu wiosny…

Uczniowie klasy 3c na lekcji nauczania wczesnoszkolnego redagowały, pracując w grupach – opis Pani Wiosny. Wysłuchały wiersza „Nadchodzi wiosna”,  ilustrowanego prezentacją multimedialną.

Dzieci po podziale na zespoły przypomniały zasady dobrej współpracy, wybrały liderów, zapoznały się z instrukcją i kryteriami sukcesu. Każdy członek zespołu samodzielnie redagował opis Pani Wiosny. Następnie dokonano koleżeńskiej kontroli prac – zaznaczono czy wszystkie punkty zostały spełnione. Potem liderzy omówili, jakość współpracy w grupie. Nauczycielka przyznała punkty za prawidłowo wykonane zadania. Wręczyła zespołom odznaki – „Grupa na medal”. Lekcję przygotowała i poprowadziła Pani Beata Nagrodzka.

[stream provider=video flv=x:/zsp1malbork.pl/wiosna.mp4 embed=false share=false width=640 height=360 dock=true controlbar=over bandwidth=high autostart=false /]