Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Wady i zalety Internetu

Klasa 4c na lekcji wychowawczej podsumowywała swoją wiedzę z zakresu cyberprzemocy. Uczniowie podzielili się na grupy według wylosowanych wcześniej kolorów.

W grupach zastanawiali się nad następującymi problemami – „W sieci czuję się zagrożony, gdy…”, „Rozmawiając z innymi w Internecie zawsze…”, „Przed zagrożeniami związanymi z korzystaniem z Internetu mogę się ustrzec…”. Oprócz zagrożeń uczniowie wskazali też na korzyści płynące z użytkowania Internetu: łatwy dostęp do informacji, dostęp do konta bankowego, możliwość grania w gry komputerowe, komunikowania się, robienie zakupów, pobieranie plików, korzystanie z poczty elektronicznej i e-dziennika. Następnie zebrali wszystkie propozycje i zapisali je na dwóch plakatach. Zajęcia poprowadziła Pani Patrycja Biegańska-Stawicka. Uczniowie wyciągnęli wniosek, że Internet ma swoje wady i zalety. Wszystko zależy od tego jak będziemy z jego zasobów korzystać.

[nggallery id=264]