Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Matematyczne zmagania w 1c

Na lekcji edukacji matematycznej uczniowie klasy 1c utrwalali umiejętność rozwiązywania zadań tekstowych. Pani Ela Kłak zajęcia rozpoczęła „rundką na dobry początek”.

Dzieci porządkowały liczby od najmniejszej do największej w zakresie 20 i odgadywały hasło. Potem treść czterech zadań matematycznych dopasowywały do podanych rozwiązań. Następnie układały pytania do treści zadań, wykonywały obliczenia i dawały odpowiedzi. Zadania były trudne, uczniowie liczyli zawzięcie – dodawali, odejmowali… Na koniec każdy dokonał samooceny swojej pracy za pomocą „kolorowych świateł”. Na tej lekcji dzieci uczyły się jak pracować w parach i dzielić się swoimi umiejętnościami i wiedzą. Zajęciom towarzyszyła muzyka klasyczna. Inspirowała maluchy do pracy.

[nggallery id=263]