Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Wiersze poetów polskich

Nadchodzi kolejna wiosna, a wraz z nią po dwu letniej przerwie długo wyczekiwany Konkurs recytatorski „Wiersze poetów polskich”. Odbył się on 26 kwietnia, a wzięło w nim udział, aż 24 uczestników z klas I-III.

Chętni recytatorzy przygotowali teksty swoich ulubionych i znanych poetów literatury dziecięcej m.in. Jana Brzechwy, Doroty Gellner, Danuty Wawiłow, Juliana Tuwima i innych.

Komisja  w składzie: Agata Serzysko, Joanna Pichlak, Monika Piskozub oceniały interpretację tekstu, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny, jaki zaprezentowali mali recytatorzy.

Celem konkursu była popularyzacja poezji dziecięcej, rozwijanie zdolności recytatorskich oraz zachęcanie do wspólnych występów na scenie. Uczniowie pokazali, że mają zdolności aktorskie, a także znakomite pomysły na kreacje sceniczne i wykorzystanie rekwizytów.

Komisja miała bardzo trudne zadanie do wykonania, gdyż zaangażowanie dzieci oraz dobór i interpretacja wierszy, przeszła ich najśmielsze oczekiwania. Po długich obradach jury ogłosiło wyniki i wręczyło recytatorom nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy.

Wszystkim uczestnikom konkursu składamy serdeczne gratulacje za osiągnięte wyniki oraz serdeczne podziękowania dla rodziców i wychowawców za trud i ogromne zaangażowanie w przygotowanie dzieci do konkursu. Natomiast laureatom konkursu życzymy dalszych  sukcesów podczas udziału i reprezentowania naszej szkoły na etapie rejonowym.

WYNIKI  KONKURSU

 Klasy I

I miejsce – Jan Organista kl.1c

II miejsce – Julia Biernath kl.1b

III miejsce – Franciszek Pindel kl.1c

 Klasy II

I miejsce – Helena Organista kl.2b

II miejsce – Zofia Binerat kl.2a

III miejsce – Nina Sulich kl.2b

 Klasy III

I miejsce – Franciszek Olszewski kl.3c

II miejsce – Ada Ciok kl.3d

III miejsce – Lena Ziętek kl.3d