Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Wiosna, ach to Ty!

21 marca, czyli „Pierwszy Dzień Wiosny” w tym roku przypadał w niedzielę, dlatego grupa Słoneczniki świętowała wraz z Panią Natalią nadejście wiosny przez cały kolejny tydzień. Dzieci nauczyły się kolejności wszystkich pór roku. Poznały pierwsze oznaki wiosny w przyrodzie i wśród zwierząt. Z zainteresowaniem uczestniczyły w zabawach dydaktycznych przygotowanych przez nauczycielkę. Dobierały obrazki do pasującej pory roku, segregowały przedmioty oraz zjawiska, które kojarzone są z zimnem i ciepłem. Zapamiętały nazwy pierwszych kwiatów wiosennych, takich jak: przebiśnieg, krokus, pierwiosnek, czy żonkil. Odgadywały zagadki słuchowe oraz dzieliły nazwy zwierząt na sylaby. Przedszkolaki starały się również zapamiętać nazwy ptaków powracających do Polski na wiosnę. Korzystając z pięknej, wiosennej pogody dzieci bawiły się również na szkolnym placu zabaw, gdzie miały okazję popracować nad sprawnością fizyczną oraz spożytkować swoją fantastyczną energię. Przedszkolaki wykonały również prace plastyczne „Hiacynty w doniczce” z wykorzystaniem farb oraz patyczków higienicznych, które okazały się prawdziwymi arcydziełami. W ramach nagrody wszystkie dzieci otrzymały medale za aktywny udział w zajęciach poświęconych wiośnie i jej oznakom. Zapraszamy wszystkich do obejrzenia zdjęć z przeprowadzonych zajęć.