Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Witajcie w naszej szkole!

W dniu 26 czerwca odbyło się zebranie dzieci i rodziców przyszłych klas zerowych i pierwszych. Dyrektor szkoły przywitała serdecznie wszystkich zebranych w auli szkoły.

Przedstawiła dzieciom przyszłych wychowawców i specjalistów szkoły. Pięciolatki i sześciolatki razem z rodzicami wzięły udział w małych zmaganiach sportowych: rzucie gazetową kulą do celu, podskokach z gazetą. Następnie razem z rodzicami rysowały wesoły rysunek w zespołach. W nagrodę dzieci obejrzały nowoczesny taniec w wykonaniu dziewczynek z zerówki. Natomiast siedmiolatki, przyszli pierwszoklasiści, wysłuchały słonecznej piosenki w wykonaniu starszych o rok kolegów z klasy 1b. Po części informacyjnej spotkania czekała ich zadaniowa niespodzianka. Razem z rodzicami dmuchali w niebieskie, czerwone i żółte balony, podpisując je potem swoim imieniem. Było bardzo wesoło. Później dzieci udały się ze swoimi wychowawczyniami do klas. „Pierwsze koty za płoty” – jak mówi stare przysłowie. Do zobaczenia 2 września, na rozpoczęciu nowego roku szkolnego.

[nggallery id=299]