Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Witamy Wiosnę

20 marca dzieci z grupy „Fiołki” świętowały pierwszy dzień wiosny. Jest to piękna i wyjątkowa pora roku, dlatego też jest zawsze radośnie witana przez wszystkie dzieci. Tego dnia „maluszki” przyszły do przedszkola ubrane w wiosenne kolory i kwiatowe akcenty. Przedszkolaki razem ze swoimi paniami uroczystość rozpoczęły od zabawy „prawda/fałsz” z wykorzystaniem ilustracji. Dzieci starały się wykrywać błędy i poprawiać zdania tak, aby były prawdziwe. Dzięki temu poszerzyły swoją wiedzę na temat pory roku oraz próbowały wypowiadać się pełnym zdaniem.

Następnie dzieci pokolorowały obrazek przedstawiający domek, aby później przy pomocy nauczycieli przykleić go do pojemników. W dalszej kolejności do pojemników wsypały ziemię i zasiały owies, który kiedy wyrośnie będzie tworzył trawę w ogródku przed domkiem. Przedszkolaki były bardzo zaangażowane w pracę i szczęśliwe widząc jej efekty.

Nie mogło również zabraknąć zabaw przy muzyce i z użyciem chusty animacyjnej. Dzieci zatańczyły i zaśpiewały taniec pt. „Bocian i żaby” oraz czynnie i chętnie bawiły się z chustą utrwalając kolory podstawowe.

Pierwszy dzień wiosny minął „Fiołkom” w miłej atmosferze.