Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Współdziałanie

Lekcja wychowawcza w klasie 5 c tym razem odbyła się na auli. Uczniowie byli bardzo ciekawi, co się będzie działo. Tematem lekcji było WSPÓŁDZIAŁANIE.

Podczas kolejnych zadań, które mieli wykonywać wspólnie, uczniowie zauważyli jak ważną rzeczą jest dogadanie się, posiadanie jednego punktu widzenia, współpracowanie a także zaufanie. Zabawy zaproponowane przez wychowawcę jednocześnie integrowały grupę.

Zaczęliśmy od kręgu, ponieważ wszyscy w naszej klasie są równi. Po kolei nazywaliśmy nasze nastroje odpowiednim kolorem i trzeba było jeszcze uzasadnić, dlaczego na przykład nastrój jest żółty. Ale tego nie będziemy zdradzać.

Kolejnym zadaniem był tunel. Podzieliliśmy się na chłopców i dziewczynki. Ćwiczyliśmy wytrwałość, most nie mógł się zawalić.

Wiele radości dostarczyła nam zabawa z miotłą. Zadanie polegało na wywoływaniu kolegi, np. „Kacper łap” tak, aby miotła nie przewróciła się. Wesoło było!

Poznaliśmy swoje marzenia. Każdy kończył zdanie „Marzę o…”; okazało się, że marzenia mamy podobne…

Ostatnie zadanie podobało się najbardziej. Dzieci budowały mostek, jedna osoba musiała zaufać kolegom i położyć się na mostku. Uczniowie zaczynali się kołysać tak, aby kolega nie spadł. I tutaj uczniowie pokazali, że potrafią współdziałać. Jeden narzucał tempo i komenderował prawo-lewo. Byli niesamowici.

Lekcja wychowawcza była inna, ale ciekawa i wesoła.

[nggallery id=307]