Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Biedroneczki wspominają wakacje

Wakacje odżyły w miłych wspomnieniach na zajęciach u Biedroneczek. W tajemniczym pudełku znalazł się nadmorski piasek a w nim ukryte pamiątki – różne muszelki i kamyczki.

Zadaniem dzieci było wydobycie wszystkich przedmiotów i nazwanie ich. Kolejnym krokiem była ,,kąpiel” znalezisk. W misce z wodą trwało opłukiwanie z piasku Po osuszeniu skarbów odbyła się ich segregacja – muszelki i kamienie celnie trafiły na dwie kupki. Z kamyków powstał długi wakacyjny pociąg, a z różnokształtnych muszli dom z oknami i kominem. Na koniec kamienie zostały pomalowane przez przedszkolaków kolorowymi farbami. Powstały biedroneczki, żuczki, kwiatuszki. Wielka radość i ogromne zaangażowanie towarzyszyło trudnej pracy. Szkoda, że wakacje dobiegły końca!

[nggallery id=306]