Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Wycieczka po Trójmieście

Dnia 03.06.2011 pod patronatem Fundacji „Szkoła Otwartych Serc” odbyła się wycieczka do Trójmiasta – „FASCYNUJĄCE TRÓJMIASTO – MOJA RADOŚĆ”

Opiekunami byli nauczyciele: Ewa Trębas, Bożena Sawicka, Brygida Sudak i Piotr Kujawa.  Do pomocy włączyli się również rodzice.

Pomysłodawcą wycieczki była Prezes Fundacji- Dorota Ojdowska-Starzyk.

O godzinie 7.15 spotkaliśmy się koło szkoły, skąd rozpoczęliśmy naszą przygodę. Wygodny autobus zawiózł nas do Sopotu. Powiew nadmorskiego powietrza i spacer po mieście wywarł na dzieciach duże wrażenie. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w wedlowskiej pijalni czekolady, gdzie czekała na uczestników smakowita kompozycja pysznej czekolady, lekkiego jogurtu
i toffi, obłożona puszystą, bitą śmietanką.

W czekoladowych nastrojach udaliśmy się w kierunku molo, gdzie czekał na nas tramwaj wodny, którym udaliśmy się w rejs na Hel. Piękna pogoda, szum rozbijających się fal o burtę statku i wielkie podekscytowanie towarzyszyły wszystkim dzieciom. Następnym niezwykle ciekawym punktem wycieczki było – fokarium. Dzieci zobaczyły na żywo foki, które zwracały na siebie szczególna uwagę, robiąc przeróżne sztuczki. Dodatkowo zwiedziliśmy wystawę poświęconą fokom bałtyckim oraz oglądaliśmy film o morświnach.
Po południu wyruszyliśmy w rejs do Gdyni, gdzie zjedliśmy pyszny obiad
w ekskluzywnej restauracji „Róża Wiatrów”. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w „Akwarium Gdyńskim”. Dzieci poznały tam przeróżne morskie zwierzęta, mogły je obserwować i dowiedzieć się o nich ciekawych informacji. Wieczorem, wszystkie dzieci zmęczone, ale szczęśliwe wróciły do domu.

Wycieczka okazała się bardzo ciekawa i interesująca, udało nam się stworzyć miłą atmosferę a każdy z uczestników na długo pozostawi w pamięci miłe wspomnienia.

[nggallery id=38]