Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Z angielskim dookoła świata…

W roku szkolnym 2021/2022 w grupie przedszkolnej Fiołki,  prowadzone są cotygodniowe zajęcia  kulturowo- językowe Z językiem angielskim dookoła świata.  Podczas zajęć dzieci poznają kulturę, tradycje, zwyczaje, elementy historii, zabytki oraz święta w krajach, w których język angielski jest językiem urzędowym.

W październiku uczniowie poznawali kulturę Zjednoczonego Królestwa koncentrując się na Anglii i jej stolicy Londynie. Dzieci poznały: symbol Anglii (rose- róża), flagę Union Jack i historię jej powstania, królową Elizabethqueen Elizabeth i jej strażników – guards,  zabytki Londynu np. London Eye, London Bridge, Big Ben. Uczniowie zrobili własne królewskie korony- crowns oraz pili English Tea– angielską herbatkę z mlekiem, bawili się w głuchy telefon, budowali wieże z kart obrazkowych, bawili się w słówkowe wyścigi rzędów, grali w Spin the Bottle, Ciepło Zimno oraz śpiewali i tańczyli do piosenki London Bridge is falling down. Na koniec serii zajęć posłuchali i obejrzeli bajkę, w której świnka Peppa ze swoją grupą przedszkolną odwiedza Londyn i królową Elżbietę. Następnie otrzymali pieczątki w swoich paszportach uprawniających do podróżowania po wszystkich krajach anglojęzycznych. Kolejnym krajem, który odwiedzą będzie Szkocja.

Małgorzata Szumska