Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Przedszkolaki w Archiwum Państwowym

W dniu 10.11.2021 Stokrotki i Niezapominajki udały się na wycieczkę do Archiwum Państwowego w Malborku. Wycieczka rozpoczęła się od słonecznego spaceru. Dzieci w trakcie wycieczki doskonaliły umiejętność bezpiecznego poruszania się oraz kulturalnego zachowania się w miejscu publicznym. Po dotarciu na miejsce miały okazję wziąć udział w lekcji historii. Mogły na własne oczy dostrzec różnice miedzy gazetą współczesną a gazetą mającą 200 lat. Porównywały również pismo dawne. Oprócz klimatu związanego z archiwum, książkami i eksponatami takimi jak pióro, maszyna i atrament dzieci miały okazję kształtować umiejętności motoryki małej. Wykonały inicjały swojego imienia. Przedszkolakom zaproponowano również film edukacyjny pt. „Jak powstaje papier”. Celem wycieczki była nie tylko lekcja związana z kulturą, ale również integracja dzieci, którą uważamy za bardzo udaną. Bardzo dziękujemy pracownikom Archiwum Państwowego w Malborku.

Stokrotki i Niezapominajki