Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Zajęcia z robotem Genibot

Zajęcia pod nazwą – Siedem dni tygodnia. Wczoraj, jutro, dziś – przeprowadziła w grupie Stokrotek – Pani Anna Ościłowska. Prowadząca wykorzystała do zajęć robota Genibot.

Dzieci podczas zajęć zapoznały się z  zapisem cyfrowym liczby 7, dodawały i odejmowały liczby  w zakresie 7, stosowały  znaki większości, mniejszości,  rozróżniały  kierunki, wymieniały we właściwej kolejności dni tygodnia, chętnie pracowały w zespołach.

Zajęcia rozpoczęły się piosenką wyciszanką „Cichuteńko już siadamy”. Następnie szóstoklasiści uczestniczyli w: zabawie z imieniem i głoskowaniem – A – jak Ania, poznały zapis cyfrowy liczby 7 oraz utrwaliły dni tygodnia, zabawie matematycznej –  która liczba jest większa, stosowały odpowiednie znaki <,> , kreśliły cyfry w powietrzu, na dywanie,  budowały dowolne wieże z tylu kubków, ile jest dni tygodnia.

Potem wykonywały zadanie z matą do kodowania – tworzyły model dni tygodnia z kolorowych krążków.

Nauka pisania cyfry poprzedzona była pokazem nauczyciela na tablicy z odpowiednim komentarzem. Dzieci pisały cyfry w liniaturze, na karcie pracy, w ćwiczeniach,  paluszkiem na tablicy multimedialnej.

Później wykonywały ćwiczenia rytmiczne z wężem za pomocą ateizacji i kodowały na macie z robotem Genibot, bawiły się z kubeczkami dodając w zakresie.

Szóstoklasiści bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach, przyniosły im one dużo radości.