Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Zdrowa lekcja w 6e

Na lekcji wychowawczej w klasie 6e, dwie uczennice Adrianna Laprus i Maura Narloch, przygotowały quiz o zdrowym odżywianiu. Uczniowie zostali podzieleni na grupy i każda z nich miała zadania do wykonania. Była teoria i praktyka.

Najwięcej śmiechu było przy zadaniach zręcznościowych- jedzeniu jabłka na czas czy rozpoznawaniu zdrowych i niezdrowych przekąsek z zamkniętymi oczami. Grupy miały także wymyślić hasło o zdrowym odżywianiu. Drużyna, która zdobyła najwięcej punktów wygrała. Nagrodę (sałatkę owocową) przygotowała własnoręcznie wychowawczyni klasy Izabela Krotowska. Dzieci za pomocą zabawy przypomniały sobie ważne wiadomości o zdrowym odżywianiu. Lekcja była bardzo wesoła.

[nggallery id=68]