Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Czy to jutro, czy to dziś – wszystkim jest potrzebny MIŚ!!!!”

W piątek – 25 listopada – przypada Święto Pluszowego Misia. Biblioteka szkolna zaprasza na Misiowe Wystawy oraz do wypożyczania misiowych książek.

W piątek – 25 listopada – będziemy obchodzić Światowy Dzień Pluszowego Misia, a biblioteka szkolna już od początku miesiąca przygotowywała się i dzieci do tego święta. Oddziały przedszkolne kolorowały przesympatycznego misia. Prace zostały wyeksponowane na „Podniebnej wystawie”.

Klasy pierwsze zostały zaproszone do pochwalenia się swoimi pupilami. Każdy chętny uczeń przyniósł swojego ulubionego misia na wystawkę do biblioteki. Misie otrzymały wizytówkę ze swoim imieniem i opisem. Całą bibliotekę opanowały te przesympatyczne stworzenia, wzbudzając zainteresowanie i ciepłe uczucia ze strony odwiedzających.

Klasy drugie we wtorek – 22 listopada – przybyły na aulę, by wziąć udział w Misiowych Zabawach.

Celem spotkania było kształtowanie i rozwijanie zainteresowań literackich oraz integracja zespołu klasowego poprzez wspólną zabawę. Podczas spotkania dzieci poznały historię pluszowego misia, wzięły udział w misiowych konkursach m.in. wyjadanie miodku, zbieranie wykałaczek „misiową łapką” oraz sprawdziły swoją wiedzę na temat zwyczajów niedźwiedzi. Drugoklasiści rozpoznawali piosenki z bajek o misiach i portrety misiów. Uczniowie wysłuchali fragmentu opowiadania o misiu Uszatku, który czytała dla nich Pani Dyrektor – Elżbieta Sumowska. Na zakończenie spotkania dzieci uczyły się hasła dnia:

Czy to jutro, czy to dziś – wszystkim jest potrzebny MIŚ!!!!”

[nggallery id=69]