Zdrowe soki

W piątek 8 października br. w grupie „Fiołki” było smacznie, zdrowo i kolorowo. W tym dniu dzieci rozwijały swoje umiejętności kulinarne. Z przyniesionych do przedszkola owoców i warzyw wykonały samodzielnie zdrowy sok owocowo-warzywny.

Przed przystąpieniem do pracy dzieci poszerzały swoją wiedzę na temat zdrowego odżywiania. Wiedzą już, dlaczego należy spożywać owoce i warzywa, że oprócz walorów smakowych, są one źródłem wielu witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm.

Zapoznały się także z elektrycznym urządzeniem gospodarstwa domowego – z sokowirówką, jej wyglądem i działaniem. Dzieci zostały poinstruowane o sposobie korzystania z sokowirówki z przestrzeganiem zasad bezpieczeństwa.

Następnie, po dokonaniu niezbędnych czynności higienicznych, dzieci przystąpiły do pracy. Wyczarowywały sok z przyniesionych przez siebie owoców i warzyw.

Nasze pięciolatki z apetytem wypijały samodzielnie zrobiony sok! Po pysznym napoju pozostały tylko kolorowe wąsy.