Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Zdrowo żyję, zdrowo jem!

W dniach 08 i 15.06.2022 roku odbyły się ostatnie zajęcia  „Zdrowo żyję, zdrowo jem”. Szkolni kucharze z 3 klasy przygotowali zdrowe torttiletki .Głównym celem przygotowania tej potrawy było uświadomienie dzieciom, że warzywa są zdrowe.

Dzieci wykonały poszczególne zadania:

-przygotowanie naczyń i przyrządów do wykonania tortiletek

-pokrojenie wszystkich warzyw

-posmarowanie serkiem almette tortilli

-ułożenie sałaty, wędliny, pomidorów i ogórków

Po wykonaniu wszystkich zadań uczniowie zwinęli tortilę. Wszyscy świetnie współpracowali czego dowodem były piękne i smakowite torteletki. Podczas wspólnego przyrządzania potrawy uczestnicy zajęć mieli możliwość kształtowania umiejętności posługiwania się kuchennymi sztućcami oraz opanowania prostych  umiejętności  i czynności współpracy.

Podajemy przepis:

2plastry tortilli

4liście sałaty

1pomidor

1 ogórek(świeży, kiszony, korniszony)

1jajo

4plastry wędliny(szynka konserwowa, salami itp.)

4plastry żółtego sera

serek almette

czosnek

sos czosnkowy