Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Zwycięzcy Rambitu

Niedawno trzynastoosobowa grupa reprezentantów klas drugich z naszej szkoły wzięła udział w Międzyszkolnym Konkursie Sportowo – Wiedzowym Rambit organizowanym przez Zespół Szkół nr 2 w Malborku. Uczniowie brali udział w licznych konkurencjach sportowych i trudnych rundach pytań dotyczących zdrowia, prawidłowego odżywiania się, wartościowego spędzania czasu wolnego i ruchu fizycznego.

Zawody sportowe polegały na jak najszybszym pokonaniu dystansu w tą i z powrotem, według określonych wcześniej zasad. Za ich złamanie odbierano punkty, więc liczyła się nie tylko szybkość i sprawność wykonania, ale i dokładność. Nasi zawodnicy nie mieli w tym sobie równych. Dzięki współpracy, wzajemnemu wspieraniu się i kibicowaniu swoim kolegom i koleżankom na całe gardło, zwyciężyliśmy, zdobywając najwyższą liczbę punktów – 17! Wygraliśmy piłkę nożną dla wszystkich uczniów, dostaliśmy także dyplom, którym natychmiast po powrocie do szkoły pochwaliliśmy się Pani dyrektor. Wszystkim zawodnikom należą się gromkie brawa i podziękowania za ogromne zaangażowanie, z jakim reprezentowali naszą szkołę.

Z klasy 2a reprezentowali nas:

☺ Dominik Baran

☺ Wiktoria Dąbrowska

☺ Paweł Gdula

☺ Maja Grodecka

Z klasy 2b reprezentowali nas:

☺ Oliwka Browarczyk

☺ Maja Jukowska

☺ Olek Lica

☺ Paulina Lubikowska

☺ Oskar Szymczak

Z klasy 2c reprezentowali nas:

☺ Inga Bakalarz

☺ Artur Bojarczuk

☺ Aleks Rekowski

☺ Oliwka Treder.

Uczniów do zawodów przygotowały ich wychowawczynie, Panie: Anna Skrzoska, Maria Pawlikowska, Brygida Sudak i Beata Komoszyńska. Organizatorem drużyny i opiekunem grupy podczas zawodów była Pani Anna Skrzoska. Wszystkie wychowawczynie są dumne ze swoich wychowanków i gratulują im sukcesu! Brawo! Dziękujemy Zespołowi Szkół nr 2 w Malborku za zaproszenie do tego konkursu.

Anna Skrzoska