11 października klasa 3a przygotowała uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie przywitali wszystkich „Piosenką dla nauczyciela” oraz recytacją wierszy. Wesołym punktem programu był skecz „Przez dziurkę od klucza”. Ta część bardzo podobała się nauczycielom i wywołała na ich twarzach radosne uśmiechy. Uczniowie podziękowali nauczycielom za świat wartości jaki im przybliżają, podziękowali za miłość, przyjaźń, odpowiedzialność, szacunek. Podczas tego spotkania, skupili się na bardzo ważnej wartości: SZACUNKU, szacunku dla nauczycieli i pracowników szkoły, szacunku dla drugiego człowieka i szacunku wobec siebie.
Szacunek to cecha, która pozwala zjednać sobie wielu ludzi. Ma nieoceniony wpływ na nasze relacje. Pomaga w nawiązywaniu znajomości, jak również trwałych przyjaźni. Pomaga żyć z innymi bez konfliktów, a jednocześnie akceptować ich odmienność. Kiedy traktujemy ludzi z szacunkiem, dajemy im odczuć, że ich bezpieczeństwo, szczęście, a także marzenia, pragnienia i potrzeby są dla nas ważne. Uczniowie przedstawili 7 podstawowych reguł dotyczących szacunku:
- Szanuj indywidualną wartość i godność innych
- Traktuj innych uprzejmie i grzecznie
- Szanuj słuszne społecznie standardy i zwyczaje
- Żyj zgodnie ze złotą regułą
Traktują innych tak, jak sami chcieliby być traktowani.
- Akceptuj różnice, oceniaj charakter i zdolności
- Szanuj autonomię innych
- Unikaj przemocy i gróźb
Na koniec uroczystego apelu uczniowie zaśpiewali „Szkolne życzenia” oraz zaśpiewali i zagrali na cymbałkach STO LAT. Apel zakończyli układem tanecznym do muzyki „ON TOP OF THE WORLD”. Uczniów przygotowały Panie: Agnieszka Nowicka, Jola Okrucińska, Edyta Włodarczyk.
„Kochani Nauczyciele,
dziękujemy Wam za cierpliwość
I ślemy życzenia gorące, bo z serca płynące.
Bądźcie i rządźcie nami sprawiedliwie,
Byśmy musieli się uczyć uczciwie.
Znoście cierpliwie nasze grymasy,
Kciuki trzymajcie za wszystkie klasy!”



































