Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

1a przyjęta w poczet uczniów!

W dniu 05.12.2021r. spotkaliśmy się wspólnie z bardzo ważnego powodu, tzn. przyjęcia pierwszoklasistów z klasy 1a w poczet uczniów naszej szkoły.

Od września dzieci poznawały naszą szkołę, uczyły się pierwszych literek i cyfr, rysowały, wycinały, śpiewały i gimnastykowały się. Podczas uroczystości zaśpiewały piosenkę o jesieni, zainscenizowały wierszyk –

„Idą pierwszaki dawne maluchy, jeden w drugiego to same zuchy, ręce umyte i buzie czyste, każdy na plecach dźwiga tornister. Z bijącym sercem stoją przed szkołą – Jak im tu będzie? – Chyba wesoło!”

Po pięknie odśpiewanym hymnie narodowym, złożyły ślubowanie na sztandar szkoły. Następnie dyrektor szkoły pasowała pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku, a wychowawczynie i pedagog szkoły  udekorowały ich głowy niebieskimi biretami i wręczyły pamiątkowe dyplomy.

Po uroczystości dzieci udały się na poczęstunek do klasy. Życzymy im wiele radości i wytrwałości!