2a i 2d poznają Polskę

Klasa 2a i klasa 2d w ramach projektu „Poznaj Polskę” udała się na wycieczkę do Torunia. Pierwszym punktem naszej wycieczki było Żywe Muzeum Piernika. Zajęcia rozpoczęły się od „przeniesienia” do średniowiecza, w którym – pod okiem Mistrza piernikarskiego i uczonej Wiedźmy Korzennej dzieci poznały wszelkie rytuały związane z wypiekiem piernika.

Następnie samodzielnie wykonały ciasto i wycięły własne pierniki. Na drugim piętrze w muzeum mogliśmy zobaczyć manufakturę z początku XX wieku, którą zarządza rodzeństwo Rabiańskich. Zobaczyliśmy oryginalne niemieckie maszyny służące do wypieku piernika, zabytkowy piec, kolekcję woskowych form, a także pięknie zdobione pierniki przez artystkę malarkę. Następnie udaliśmy się do Domu Legend Toruńskich.

Strażniczki tego domu zabrały nas w interaktywny pokaz z udziałem dzieci.  Dzieci stanęły przed publicznością, założyły kostiumy i ożywiły bohaterów legend. Poznaliśmy sześć starannie dobranych legend toruńskich. Na zakończenie naszej wycieczki udaliśmy się na pyszny obiad do „Bistro Katarzynka”. Wróciliśmy zmęczeni, ale bogatsi o nową wiedzę i doświadczenia.