Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

A ludzi dobrej woli jest więcej…

Dnia 22 czerwca w sali Karwan Muzeum Zamkowego odbył się siódmy z kolei Koncert Charytatywny Fundacji ” Szkoła Otwartych Serc”. Organizatorka koncertu Agnieszka Cegielska, która jest Ambasadorką naszej Fundacji, zaprosiła na ten wyjątkowy wieczór swoich Przyjaciół : Tamarę Arciuch i Bartka Kasprzykowskiego. Koncert rozpoczął film Macieja Wąsika , reżysera i dziennikarza , którego bohaterami są podopieczni Fundacji z Przedszkola Specjalnego ” Biedroneczki” .Trudno było nam powstrzymać łzy wzruszenia , kiedy na ekranie pojawiły się nasze dzieci ze swoimi Mamami… Następnie Tamara Arciuch zachwyciła nas interpretacją i wykonaniem najpiękniejszych utworów, które wybrała specjalnie na ten wieczór. Owacje na stojąco były najlepszym dowodem na to ,jak bardzo trafiły one w serca publiczności. Koncertowi ” Gramy i pomagamy ! ” towarzyszyła tradycyjnie już wystawa fotografii malborskiej artystki fotograf –Kamy Trojak .Bohaterami zdjęć były dzieci , które podziękowały wszystkim organizatorom wieczoru wykonując brawurowo piosenkę o pogodzie. Licytację poprowadziła Agnieszka Cegielska z Bartkiem Kasprzykowskim. Dzięki zaangażowaniu naszej Ambasador stół aukcyjny uginał się od darów…Wspomogli nas producenci światowych marek, ale również malborscy artyści, przedsiębiorcy, zakłady kosmetyczne, salony fryzjerskie , gabinety odnowy biologicznej i sklepy. Wynik licytacji przyprawił nas o zawrót głowy : zadeklarowano wpłatę 36 tysięcy 600 złotych !

Radość i wdzięczność przepełniła nasze serca! Dziękujemy:

– Agnieszce Cegielskiej za serce, troskę, walkę o każdy dar, za Jej wiarę ,że czyniąc DOBRO zmieniamy świat na lepszy, artystom -Tamarze Arciuch i Bartkowi Kasprzykowskiemu. Zaszczytem dla nas jest Wasz udział w naszych staraniach o lepsze życie dzieci. Dziękujemy za wielkie serce i zaangażowanie Burmistrzowi Miasta Panu Andrzejowi Rychłowskiemu, Dyrektor Malbork Welcome Center Magdalenie Marszałkowskiej , którzy pomagali, wspierali i dodawali sił, aby wszystko mogło się udać, Muzeum Zamkowemu w Malborku a szczególnie Panu Dyrektorowi Rafałowi Miękusowi i Jagodzie Saj , Panu Bogdanowi Gałązce , który nas wspiera ,jak prawdziwy Przyjaciel. Dziękujemy Kamie Trojak za kolejną piękną wystawę fotografii i pomoc organizacyjną w przygotowaniu koncertu i Maćkowi Wąsikowi za przepiękny film i ogrom dostarczonych nam wzruszeń…. Dziękujemy Patrykowi Wichertowi za artyzm w przygotowaniu plakatów i zaproszeń na koncert, Pani Violi Jankowiak, Tomaszowi Rychlewskiemu, Aleksandrze Kapajewskiej za to ,że wszystko zagrało i zalśniło , jak w prawdziwej orkiestrze dobrych serc, Zbyszkowi Sawickiemu, Milenie i Tomkowi Ruszkowskim.

Dziękujemy Pracowni Fryzjerskiej Pettegolezzo za pomoc i życzliwość w przygotowaniu dzieci do sesji fotograficznej, TV Malbork, Radiu Malbork , Dziennikowi Malborskiemu za Wasz profesjonalizm i wsparcie.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyszli na koncert i brali udział w prowadzonej licytacji. Jesteście Wielcy ! To dzięki Wam wszystkim wyśpiewane przez Tamarę Arciuch słowa ” ludzi dobrej woli jest więcej”-stały się faktem.

Do zobaczenia za rok !

Bądźcie z nami !

Prezes Zarządu Fundacji

Dorota Ojdowska-Starzyk

Zdjęcia wykonała Kama Trojak

[nggallery id=295]