Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Wycieczka do Ogrodu Botanicznego

Dnia 20 czerwca 2013 roku uczniowie klasy II b i klasy III b pojechali na wycieczkę do Gołubieńskiego Ogrodu Botanicznego położonego w Kaszubskim Parku Krajobrazowym. Uczniowie mogli obejrzeć ponad 4000 gatunków roślin w tym ok 150 gatunków i odmian prawnie chronionych.

Uczniowie zwiedzali ogród z przewodnikiem, który opowiadał ciekawostki o różnych roślinach oraz wzięli udział w warsztatach przyrodniczych. W trakcie warsztatów sadzili rośliny ozdobne, które później zabrali do swoich domów. Na zakończenie odbyło się ognisko zorganizowane przez pracowników ogrodu. Uczniowie piekli kiełbaski i ziemniaki. Zbierali też i zjadali pyszne poziomki, których było bardzo dużo na leśnej polanie. W trakcie wycieczki dzieci z zapałem fotografowały piękne rośliny. Rekordzista zrobił ponad 700 zdjęć.

[stream provider=video flv=x:/zsp1malbork.pl/ogrod.mp4 embed=false share=false width=640 height=360 dock=true controlbar=over bandwidth=high autostart=false /]