Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Andrzejkowe wróżby

30 listopada nasze przedszkolaki zapoznały się z tradycjami i obrzędami związanymi z Andrzejkami, które w Polsce określane są mianem „wieczora wróżb” przypadającego w noc z 29 na 30 listopada. Panie wychowawczynie przygotowały wiele ciekawostek, zadań oraz wróżb, które wzbudziły w dzieciach duże zainteresowanie.

Przedszkolaki oglądały pokaz lania wosku, poznając przy tym jego symbolikę, a także znaczenie wody oraz andrzejkowego klucza. Co więcej, eksperymentowały poprzez teatrzyk cieni, tworzyły tematyczne prace plastyczne i brały udział w radosnych tańcach. Wszystkie dzieci miały możliwość spojrzenia we własną przyszłość poprzez aktywny udział w andrzejkowym wróżeniu.

Wśród zaproponowanych przez nauczycielki wróżb znalazło się ustawianie bucików obok siebie, aby sprawdzić, kto uda się w daleką podróż lub pozna najlepszego przyjaciela w niedalekiej przyszłości. Przedszkolaki przebijały również serduszka z imionami, aby poznać imiona bliskich osób z przyszłości. Wrzucały monety do wody, wymyślając przy tym swoje najskrytsze marzenia. Dzieci losowały również atrybuty różnych zawodów, domyślając się, kim zostaną w dalszej przyszłości.

Miniony wtorek był dniem pełnym magii oraz atrakcji, który zostanie zapamiętany przez wszystkie dzieci na długo. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia przygotowanej przez nas fotorelacji!