Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Bal karnawałowy

Bal karnawałowy to bardzo ważna impreza w życiu każdego przedszkolaka. W tym dniu wszystkie dzieci przyszły do przedszkola w różnorodnych przebraniach, a na ich twarzach widoczny był wyłącznie promienny uśmiech i pełna gotowość do radosnych zabaw. Podczas zorganizowanego balu dzieci miały możliwość wzięcia udziału w licznych zabawach tematycznych, tanecznych i ruchowych.

Wśród nich pojawiły się takie zabawy jak: „Jadę pociągiem prawdziwym”, tańce z kolorowymi balonami, przechodzenie pod liną tanecznym krokiem, zabawa „Gorący balon”, konkursy układów tanecznych w parach, zabawa zręcznościowa „Klej”, zabawy grupowe z chustą animacyjną i wiele innych. Przedszkolaki ozdabiały również szablony masek karnawałowych, tańczyły sambę oraz brały aktywny udział w grach dydaktycznych z wykorzystaniem różnych rekwizytów. Wszystkie dzieci z dumą prezentowały swoje przebrania podczas wspólnych fotografii w fotobudce.

Na zakończenie wszystkie dzieci zasiadły przy pięknie przystrojonych stołach, na których czekał słodki poczęstunek w postaci babeczek, owoców i smacznych przekąsek. Różnorodność zabaw ruchowych, dydaktycznych oraz tanecznych z pewnością sprawią, że nasze przedszkolaki zapamiętają ten wyjątkowy dzień na długi czas. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z balu karnawałowego w naszym przedszkolu!