Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Nauczyciele w ramach Erasmus +

Czas ferii szkolnych to nie tylko czas odpoczynku, ale także szkoleń nauczycieli. W ramach projektu Erasmus Plus „Tik, Specjalne Potrzeby oraz Języki Obce Przyszłością Szkoły Europejskiej”,  Panie: Joanna Pichlak oraz Agnieszka Kęsik – Byber zdobywają nowe umiejętności na Malcie.

Podczas dwutygodniowego kursu  językowego Fluency and English Language Development for Educational Staff   nauczycielki uczą się j. angielskiego, poznają kulturę oraz ciekawostki dotyczące kraju Unii Europejskiej.

W czasie trwania zajęć porozumiewają się w j. angielskim. Rozmawiają z prowadzącą oraz z innymi uczestnikami kursu na określone tematy, pracują w parach i grupach, wykonują zadania, odgrywają scenki, a także wymieniają się doświadczeniem i dobrymi praktykami stosowanymi podczas codziennej pracy z uczniem w swoim kraju. Po zajęciach używają języka obcego w codziennych sytuacjach oraz podczas podziwiania uroków wyspy. Do tej pory udało się zwiedzić stolicę wyspy Valettę oraz miasto Mdina, a także sąsiednią wyspę Gozo.

W ramach projektu „Tik, Specjalne Potrzeby oraz Języki Obce przyszłością Szkoły Europejskiej” w kursach zagranicznych – metodycznych oraz językowych – wzięło udział 12 nauczycieli naszej szkoły. Krajami docelowymi była Malta, Hiszpania oraz Włochy.