Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Biedronki w lesie

Nadeszła piękna złota jesień – idealna pora na spacery po lesie. Biedroneczki wraz z wychowawcami wybrały się mikrobusem na wycieczkę do pobliskiego Leśnictwa Wilki pod Sztumem. Po przyjeździe na miejsce dzieci wraz z opiekunkami szukały darów lasu. Zbierały szyszki, żołędzie, gałązki świerku. Oglądały przez lupy liście jagód i drzew.

Udało im się znaleźć jednego podgrzybka oraz czarne jagody. Okoliczni grzybiarze pokazali przedszkolakom opieńki, które rosną całymi koloniami. Dzieci miały okazję wsłuchać się w odgłosy przyrody: szum drzew, śpiew ptaków, szelest liści.

Po dość wyczerpującym spacerze Biedroneczki miały okazję upiec przy ognisku i zjeść ze apetytem przywiezione przez siebie kiełbaski. Najedzone i szczęśliwe przedszkolaki udały się w drogę powrotną do przedszkola. Nazbierane przez siebie „dary lasu” wykorzystały następnego dnia do wykonania makiety lasu.