Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Biwak 4a

W pewien majowy dzień rozpoczęła się przygoda klasy IV a. Uczniowie wraz z wychowawczynią Joanną Pichlak i Panią Agnieszką Nowicką udali się na 3-dniowy biwak do Ocypla. Zanim uczniowie wsiedli do autokaru otrzymali koszulki na pamiątkę naszego wyjazdu. Koszulki ufundowali dzieciom rodzice.

 

Po przybyciu do Ośrodka „Jubilat” wszyscy udali się na miejsce zakwaterowania. Uczniowie rozpakowali się, wybrali łóżka i… już wszyscy wiedzieli, że na pewno czeka nas wspaniała zabawa.

Pierwszego dnia zwiedziliśmy okolice – uczniowie udali się na spacer nad jezioro a potem do wsi. Tego dnia odbył się także turniej tenisa stołowego i ognisko. Uczniowie piekli kiełbaski i ziemniaki. Wszyscy przy ognisku zaśpiewali ułożoną przez siebie biwakową piosenkę klasy IV a. Śmiechu było, co niemiara, ale piosenka tak się wszystkim spodobała, że tego wieczoru zabrzmiała jeszcze kilka razy.

Drugi dzień zapowiadał się bardzo aktywnie.

Uczniowie rozpoczęli go od gimnastyki. Po pysznym śniadaniu udaliśmy się na rowerki wodne i poszukiwanie skarbu. Wszyscy współpracowali ze sobą i wspierali się podczas rozwiązywania poszczególnych wskazówek. Skarbem, który uczniowie odnaleźli był list wychowawczyni do nich. Podczas czytania listu panowała cisza i pojawiły się łzy wzruszenia. Po powrocie do ośrodka każdy uczeń na pamiątkę otrzymał od wychowawczyni list. Następnie uczniowie uczestniczyli w różnorodnych zabawach integracyjnych i na placu zabaw. Drugi dzień zakończyła dyskoteka, wybór króla i królowej oraz karaoke. Natomiast wieczorem wychowawczyni wraz z dziewczynkami zrobiła chłopcom zieloną noc. Po przebudzeniu nikt do nikogo nie miał pretensji. Było dużo śmiechu i składane obietnice przez chłopców, że następnym razem to oni zrobią zieloną noc dziewczynkom.

Trzeci dzień…nikt nie mógł uwierzyć, że to już koniec. Nikt nie miał czasu na to by się nudzić. Ostatni dzień również był pełen niespodzianek. Po gimnastyce uczniowie udali się na podchody a potem odbył się mecz siatkówki. Niestety nadszedł czas na pakowanie się i sprzątanie domków. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał dyplom za udział w biwaku.

Bardzo przyjemnie i aktywnie spędziliśmy te trzy dni. Zabraliśmy ze sobą dużo miłych wspomnień i niezapomnianych, wspólnie spędzonych chwil…Wszyscy z niecierpliwością czekają na kolejną, niezapomnianą wycieczkę.

Szczególne podziękowania chciałam skierować do Pani Agnieszki Nowickiej oraz rodziców, którzy uczestniczyli w biwaku. Dzięki nim każdy dzień był niezapomniany a moi uczniowie świetnie się bawili i czuli się bezpiecznie. DZIĘKUJĘ!!!!!

Wychowawczyni Joanna Pichlak

 [nggallery id=280]