Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Jaś i Małgosia

Dnia 4 czerwca uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 z klasy IIb i IIIb wraz z nauczycielami: Panią Joanną Pietkiewicz i Panią Marią Pawlikowską pojechali już po raz piąty na wycieczkę do Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu.

Na widowni dużej sceny oglądali gościnne występy aktorów z Teatru Centrum Kultury z Grudziądza w sztuce pt. „Jaś i Małgosia” w reżyserii Pana Zbigniewa Kulwickiego. Uczniowie mogli zobaczyć grę aktora na scenie w trzech odsłonach. Naszym dzieciom najbardziej podobały się przepiękne kostiumy i nadzwyczajna scenografia wymyślona przez: Pana Romana Baranowskiego i Ryszarda Belkę. Trzeba przyznać, że muzyka Pana Piotra Jana Ulatowskiego wraz z efektami świetlnymi również odegrała dużą rolę w odbiorze sztuki teatralnej. Można było słyszeć aktywny udział widowni, która ostrzegała Jasia i Małgosię przed różnymi niebezpieczeństwami. Za wspaniałą grę aktorzy, od naszych uczniów, otrzymali kwiaty i podziękowania, które wręczyli z klasy IIIb ucz. Agata Markowska i z klasy IIb ucz. Oliwier Kubacki. Jednak największe przeżycia towarzyszyły naszym uczniom, kiedy mogli osobiście uścisnąć dłoń Jasia, Małgosi i Baby- Jagi, co bacznie uchwyciła na zdjęciach Pani Maria Pawlikowska.

[nggallery id=278]