Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Coraz bliżej święta…

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia klasa 2a i klasa 2d przygotowały wyjątkowe bożonarodzeniowe przedstawienie pt. „Opowieść wigilijna” i zaprosiły na nie dzieci z naszego przedszkola i klas 1-3.

Występ rozpoczęła klasa 1a z wesołą piosenką po angielsku, wprowadzając nas w świąteczny klimat – dzieci do występu przygotowała Pani Monika Gierszewska. Cała inscenizacja przedstawiała historię dzieci, które przygotowują się do szkolnych występów i klasowej wigilii oraz starszej pani, która nie ma z kim spędzić świąt. Jednak uczniowie nie mogą na to pozwolić! Swoimi pięknymi wstępami – tańcem śnieżynek oraz występami wokalnymi do piosenek ” Ulepimy dziś bałwana” oraz ” Choinka strojnisia” , wywołały uśmiech na twarzy staruszki, a co więcej zaprosiły ją na spotkanie wigilijne, ponieważ w ten wyjątkowy wieczór nikt nie powinien być sam.

Na zakończenie występu wszyscy uczniowie klasy 2a i 2d zaśpiewały świąteczną piosenkę ” Coraz bliżej święta” – w szkolnej auli można było poczuć magię świąt! Pamiętajmy, że ” najlepsze prezenty ukryte są w sercach”.

Uroczystość zakończyliśmy hiszpańskim akcentem z występem tanecznym klasy 2b do piosenki „Feliz Navidad”.

Dziękujemy Pani Mielnie Wiśniewskiej za oprawę muzyczną przedstawienia oraz nauczycielkom naszych aktorów Pani Ani Skrzoskiej, Sylwii Wdowicz oraz Anicie Nowickiej i Monice Gierszewskiej.

Życzymy zdrowych i spokojnych świąt !