Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Zajęcia laboratoryjne w 5d

Klasa 5d wybrała się na zajęcia edukacyjne do Akwarium Gdyńskiego, by poznać mieszkańców tajemniczego i przepięknego świata głębin morskich oraz problematykę związaną ze środowiskiem wodnym. Tematem przewodnim zajęć byli  mieszkańcy naszego Bałtyku.

„Fauna i flora Bałtyku” to zajęcia laboratoryjne obejmujące pracę z użyciem binokularów. W trakcie części teoretycznej uczniowie poznali charakterystykę Morza Bałtyckiego, jego warunki fizykochemiczne oraz faunę i florę. W części praktycznej uczniowie samodzielnie obejrzeli wcześniej przygotowany materiał biologiczny, krewetki, małże bałtyckie oraz rozróżniali ryby kryjące się wśród morskich traw: iglicznie i wężynki. Następnie przyszedł czas na zapoznanie się z mieszkańcami tego niezwykłego miejsca i zwiedzanie sal tematycznych: zostera marina, rafa koralowa, Amazonia, głębiny morskie, na styku lądu i wody czy rekordów zwierząt wodnych.

Wiele emocji wzbudzało zobaczenie „na żywo” barwnych rybek kolorowej rafy, płaszczek, piranii, rozgwiazd, węży czy szkaradnic. Bajeczny świat rafy koralowej oraz różnorodność stworzeń morskich wywarł na uczestnikach wycieczki ogromne wrażenie. Żaden Internet nie zastąpi realnego odbioru niezwykłego, otaczającego nas świata.

Był to dzień pełen wrażeń, ponieważ wybraliśmy się na wycieczkę tym razem nie autokarem a pociągiem. Dla niektórych była to pierwsza w życiu podróż tym środkiem lokomocji. Podróż przebiegła sprawnie, a dobry humor i uśmiech na twarzach dzieci świadczyły o dobrej zabawie. Uczniowie spisali się na medal.