Nadeszły święta…

22.12.2022 r w naszej szkole punktualnie o 9.00 w auli odbyło się przedświąteczne spotkanie uczniów klas IV- VIII. Ten niezwykły czas rozpoczął się od występu grupy teatralnej Lira, która  przygotowała spektakl pt.” Świąteczna ulica” pod kierunkiem Pani Edyty Hołub.

Młodzi aktorzy , spisali się wspaniale. Z wielkim zaangażowaniem odegrali swoje role. Wcielili się w zabieganych ludzi , dla których liczą się prezenty i świąteczne wystawy, a nie przyjście na świat Zbawiciela. Na szczęście w porę  zrozumieli ,że Świąt nie można ograniczyć do zakupów i czasu wolnego.  Kiedy na scenę weszła Matka Boska z małym Jezuskiem, a zespół wokalny pod kierunkiem pani Mileny Wiśniewskiej przepięknie zaśpiewał kolędę „Bóg się rodzi”, wszyscy zgromadzeni i na scenie i na widowni poczuli niezwykłość chwili.

Ubodzy pasterze, którzy również udali się na spotkanie z Jezusem, uświadomili zgromadzonym, że przyszedł on w ubogiej stajence na świat, ponieważ nieważne są bogactwa, ale ważne jest  to jakimi jesteśmy ludźmi.

Występ zakończył się przesłaniem skierowanym do wszystkich i wzruszającą świąteczną piosenką, której słowa przypomniały, że w tym niezwykłym czasie nikt nie powinien być sam.

Grupa teatralna i zespół wokalny za swój występ zostali nagrodzeni gromkimi brawami.